Spolek Kováři Olomouckého Kraje Spolek Kováři Olomouckého Kraje "KOK"
           

Druhý ročník Setkání s kováři KOK a Dny kovářského řemesla

03.10. - 04.10.2020

Fort XVII. Křelov u Olomouce


První říjnový víkend patřila stará fortová pevnost v Křelově u Olomouce opět kovářům. Spolek Kováři Olomouckého kraje zde uspořádal druhý ročník setkání s mistry černého řemesla cílené zejména na učně. Organizátorům se s vynaložením velkého úsilí podařilo dodržet všechna hygienická nařízení, takže akce nakonec mohla proběhnout, byť ne zcela v plánovaném rozsahu.

Z pozvaných škol, které přislíbily svou účast, se zúčastnila jen škola z Olomouce, luhačovičtí, pražští, brněnští i heřmaničtí byli nakonec z různých důvodů nuceni se omluvit. Naopak se mezi návštěvníky objevili i lidé z jiných škol, Štěpán Pavlas z akademie ve Světlé nad Sázavou a student 3.ročníku SOŠ Luhačovice Petr Merčák, kteří se aktivně zapojili do tvorby společného díla. Tím byl kovaný stojan na čtyři kola. Kromě něj vznikla samozřejmě i řada individuálních prací.

Z kovářů nás mimo jiných navštívili Ivo Rudolf, Radek Medřický, Terry Daniels (angličan dlouhodobě žijící v ČR), Jan Hejer, Vladimír Čermák, Jan Habáň, Adam Stolarik, Matěj Bureš, nebo výrobce kroužkových zbrojí Miroslav Krédl z Havlíčkové Borové. Někteří z nich se o svůj um podělili i u kovadlin. Dorazili i hosté z Kovářského společenstva: Milan Michna, Stanislav Sedlák, Tomáš Blažíček. Přišla i řada těch, kteří se učili u členů KOK. Učni si s mistry vyměnili kontakty, při odpočinku mezi kováním se domlouvaly možnosti spolupráce či praxe v dílnách.

Přes všechna omezení se nakonec akce zúčastnilo celkem asi 350 lidí. Úspěchem je tedy za daných okolností nejen počet, ale i to, že bez výjimky všichni se chovali ukázněně a ohleduplně vzhledem k současné situaci. Sobotní větrné, ale slunečné počasí návštěvnosti přálo a někteří přišli i v neděli navzdory dešti. Akce tedy nakonec po všech stránkách splnila svůj účel a doufáme, že prokáže svou životaschopnosti v příštích letech za normálních podmínek.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří se přišli podívat na naše řemeslo, a tím podpořili činnost a smysluplnost našeho spolku. Těšíme se na shledání s vámi při příštím ročníku.
Akce byla pořádaná za podpory: Statutárního města Olomouce   Olomouckého kraje
  Statutární město Olomouc   Olomoucký kraj

  Kovářského společenstva   Fortu XVII. Křelov
  Kovářské společenstvo   Fort Křelov


Autor: KOK | Publikováno: 08.10.2020

 
.

Jsme také na

www.facebook.com/kok.kovari

www.facebook.com/kok.kovari


.

Olomoucký FORTel

17.07.2021

Fort XVII. Křelov


.

Setkání s kováři KOK

9. - 10. 10. 2021

Fort XVII. Křelov


Jsme členem Kovářského společenstva

Kovářské společenstvo


Spolupracujeme

Fort Křelov


Spolek finančně podporuje

Statutární město Olomouc

Olomoucký kraj


Napište nám Zápisy Sekce pro členy  
Můj účet Zapomenuté heslo
Mapa stránek
K přizpůsobení obsahu a měření funkčnosti stránek využíváme takzvané cookies. Používáním stránek souhlasíte s jejich anonymním využitím.    |   
© 2016-2020 Bronislav Kozák